תריסי אור – במה מדובר?

תריסי אור הינם למעשה תריסי גלילה חשמליים חכמים בעלי שלושה מצבי פתיחה. בדומה לתריסי גלילה רגילים, תריסי אור מאפשרים שליטה מלאה ברמת הפתיחה והסגירה של התריס (פתיחה מלאה, סגירה מלאה ומצב ביניים). אך בשונה מתריסי גלילה רגילים, ישנו מצב פתיחה נוסף המאפשר לקבוע את המרחק שבין שלבי התריס, מה שמאפשר לווסת באופן מלא את החדירה של אור ואוויר מהחוץ אל פנים הדירה.

מדוע כדאי להשתמש בתריסי אור?

היתרון הגדול של תריסי אור לעומת תריסים חשמליים רגילים הוא היכולת שלהם לשלב בין כניסת אור ברמה רצויה לבין כניסת אויר מבחוץ. על מנת לאפשר לאויר מבחוץ לזרום פנימה, תריסים חשמליים מאלצים אותנו לבחור במצב של פתיחה מלאה או כמעט מלאה, מה שפעמים רבות מביא איתו למעשה מצב של כניסת כמות אור גדולה יותר מכפי שהיינו רוצים (למשל בעת צפייה בטלויזיה). תריסי אור מנגד, מאפשרים לנו לחסום את האור הבלתי רצוי באמצעות סגירה מלאה של התריס, ובד בבד למלא את הדירה באוויר באמצעות חשיפת מרווח של סנטימטרים בודדים בין שלבי התריס.

יתרון משמעותי נוסף אותו מספקים תריסי אור הוא השילוב המנצח בין שמירה על הפרטיות בבית לבין האפשרות להנות מאור שמש טבעי. בעזרת מנגנון סגירת שלבי התריס ניתן לשמור על התריס במצב סגור ולשמר בכך את תחושת הפרטיות, ויחד עם זאת להמשיך ולהנות מחדירת אויר ותאורת שמש. סגירה מלאה של התריס מטעמי פרטיות עודנה מאפשרת תאורת שמש חלל החדר, ובכך אינה מחייבת יותר שימוש בתאורת הבית במהלך היוןם. פתרון זה ביכולתו לחסוך באנרגיה ובעלויות מיותרות של חשבון החשמל.

תריסי גלילה – אילו חומרים קיימים?

תריסי גלילה מתחלקים לשני סוגי חומרים עיקריים: תריסי עץ ותריסי אלומיניום. קיימים שני סוגים של תריסי אלומיניום, תריסים בעלי שלבים משוכים ומוקצפים, כאשר שלב משוך משמש למפתחים רחבים בעוד שלב מוקצף משמש למפתחים צרים יותר. השיקולים לבחירת חומר התריס יכולים לנבוע מסיבות כמו סגנון העיצוב של המבנה, האקלים השורר במקום והייעוד של החדר בו הורכב התריס. תריסים מעץ לדוגמא, יכולים להוסיף ערך עיצובי ייחודי ולהשרות בחלל אווירת וינטאג'.

פתרון אור שי – תריסי אור מעץ

אור שי עץ ואלום הינה היצרנית היחידה לתריסי גלילה מעץ. שלבי תריסי הגלילה עשויים מעץ קליר איכותי ומערכת תפסני נירוסטה לחיבור השלבים.

תריסים אלו יכולים להיות מותקנים בכל חלון שמותאם לתריסי גלילה ואינם מצריכים תכנון מיוחד, ניתן להתאימם לחלונות קיימים ולשלבם עם מנוע חשמלי.