תריסי עץ – טרנד בעלייה

תריסי עץ נהנים בשנים האחרונות מתקופת רנסאנס של ממש, כאשר אנו עדים לעוד ועוד בתים פרטיים ובניינים שחלונותיהם מתהדרים בתריסי עץ חיצוניים לפתיחה או בתריסי גלילה עשויים עץ. תחייתם המחודשת של תריסי העץ בנוף הישראלי באה לידי ביטוי גם בטרנד הולך וגובר של הקמת פרוייקטים לשימור בניינים ישנים ובניינים בעלי חשיבות היסטורית, בהם עושים שימוש רבתי בתריסים העשויים מעץ.

תריסי עץ – רקע

תריסי העץ מקנים לחזית ולפנים הבית שילוב של מראה נוסטלגי ווינטאג'י, ויחד עם זאת מותירים גם רושם מתוחכם ויוקרתי. לא בכדי נהוג לסווג את תריסי העץ כאלמנט עיצובי בעל אופי ייחודי. בעוד שבארץ מדובר בטרנד יחסית חדש, באירופה תריסי העץ מהדרים את הבתים כבר מאות בשנים, ומהווים חלק בלתי נפרד ממסורת הבנייה שלה. תחושת הנוסטלגיה אותה משרים תריסי העץ מקורה כבר במאה ה-16, אז השתמשו באנגליה בתריסי עץ חיצוניים, טרנד שהתרחב במהרה לכלל אירופה. בארץ היו אלה הטמפלרים שבמאה ה-19 הביאו לתודעה, בין יתר חידושיהם, את השימוש בתריסי עץ.

תריסי עץ באקלים הים תיכוני – טוב או רע?

העץ הינו חומר גלם אורגני אשר עלול להיות מושפע משינויי מזג אוויר, וחשוף לפגיעת מזיקים. על כן, בבסיסו, עלול העץ להוות בעיה כשבא במגע עם האקלים הים תיכוני רווי הלחות. עם זאת, טרם ייצור התריס, עובר העץ תהליכים של איטום (אימפרגנציה) וצביעה אשר מונעים כניסה של חיידקים ומזיקים, שומרים עליו מפני פגיעה של לחות ומלח ים ומגנים עליו מפני קרני UV. תהליכים אלה מונעים מהעץ להתבלות על אף תנאי האקלים הים תיכוני.

תריסי עץ – היתרון האסתטי

לתריסי עץ ישנם מספר יתרונות משמעותיים על פני תריסים מחומרים אחרים כאשר בראש ובראשונה בולט האלמנט הדקורטיבי שמוסיף תריס העץ, הן לחלל הפנימי של החדר והן לחזית המבנה. תריסי העץ המיוצרים מחומר טבעי מעבירים תחושה של יוקרה ואסתטיקה, ומשתלבים נהדר עם חומרי חיפוי שונים כדוגמת אבן או ברזל.

באור שי עץ ואלום ניתן למצא תריסי עץ לפתיחה ותריסי גלילה ואור עשויים עץ. תריסי עץ לפתיחה הם הנפוצים ביותר ומגיעים עם שלבים בזווית קבועה או שלבים ניידים המאפשרים כיוון לפי רמת האור הרצויה. תריסי גלילה מעץ הינם מוצר ייחודי של אור שי כאשר שלבי התריס עשויים מעץ קליר איכותי ומערכת תפסני נירוסטה לחיבור השלבים.​

לעוד מידע על תריסי העץ שלנו לחצו כאן

בואו נדבר! השאירו פרטים ונחזור אלייכם בהקדם: